Első játékaim (0-12 hó)
A babák hihetetlen gyorsan fejlődnek az első 6 hónapban. Nem csupán súlyukat duplázzák meg ez idő alatt, de készségeik érzelmi, szellemi, fizikai és szociális szempontból is napról napra, látványosan fejlődnek. Ebben az időszakban az egyik legfontosabb amit tehetünk, hogy biztonságos, mégis ingerdús környezetet teremtünk számukra.
A babák érzékeiken keresztül kezdik felfedezni a világot. Néznek, figyelnek, hallgatnak, kóstolnak, tapintanak - ezek által megismerik közvetlen környezetüket, az őket körülvevő tárgyakat, embereket - beleértve saját magukat is
Az újszülöttek egy sor izgalmas reflex-szel jönnek világra. Ha megérintjük a tenyerüket, ökölbe szorítják a kezüket. Ha megérintjük a lábfejüket, begörbítik a lábujjaikat. Ha egy vízszintes felület fölé emeljük őket, automatikusan lépegetni kezdenek. Ezek a reflexek életük első 6 hónapjában fokozatosan eltűnnek és akaratlagos mozgásokká alakulnak, így egyre inkább képessé válnak kapcsolatba lépni környezetükkel.
Az első 1-2 hónapban a babák főleg hanyatt fekszenek, hajlított karokkal és lábakkal. Még nem igazán képesek tudatos mozdulatokra, szenzoros érzékük viszont már ilyenkor is jól fejlett. Ezeket az érzékeket kihasználva segíthetjük a további fejlődést.
A gyermekek 6 hónapos koruktól még többet és gyorsabban tanulnak és fejlődnek. Először kúszni-mászni tanulnak meg, aztán ülni, végül felállni. Az, hogy ezek a lépések mikor is történnek meg, minden gyermeknél eltérő lehet, nem szabad aggódni, csak adjunk meg neki minden lehetőséget a fejlődésre.
Egyre nyitottabb lesz a világra, és elkezdi minden is érdekelni :)